Промоција илустроване монографије "Бисери Србије"
Монографија „Бисери Србије” аутора др Стевана М. Станковића представљена је данас у препуној Свечаној сали Дома Војске Србије.
О књизи су говорили Мирослав Тасић, државни секретар у Министарству културе и информисања, Зоран Гутовић, директор „Православне речи“, Љубивоје Ршумовић, председник Културно–просветне заједнице Србије, Јована Бранков, научни сарадник Географског института “Јован Цвијић” САНУ, и аутор.
Државни секретар Тасић захвалио је аутору на томе што је у монографији поставио темеље националне стратегије културе Србије, која има три основна задатка – културни препород, морално уздизање српског народа и повратак сопственог идентитета.
Најзаслужнији за настанак књиге, др Стеван М. Станковић нагласио је да је човек богат онолико колико путује.
- Ја сам Србију пропутовао по свим меридијанима и паралелама. Ја сам богат човек. Део тог богатства, књигом „Бисер Србије“, данас дарујем свима вама. Књига је писана од срца, из душе, за срце и душу. Писана је с намером да подучи, подстакне, инспирише, облагороди, да топлим речима православља прикаже лепшу страну Србије, рекао је аутор и нагласио да је монографија заснована и инспирисана мислима његовог „деде по науци“, Јована Цвијића.
Директор „Православне речи“ истакао је да су аутори сакупили историјске, културне и духовне вредности Србије, објавили их у књизи, и самим тим направили драгоцено путовање унутар себе и своје традиције.
За Јовану Бранков раскошан изглед, златна слова, тробојка на корицама, одличне фотографије изазивају поштовање и страх, а прочитана монографија представља путоказ ка разумевању себе. Љубивој Ршумовић, после обраћања, подарио је присутнима своју песму „Здравица народу српском“.
У уметничком делу програма учествовали су Оливер Њего, првак Београдске опере, Никола Рацков, професор Универзитета уметности, Светлана Стевић, народни певач, хор „Станковић“, а програм је водила глумица Љиљана Благојевић.
Илустрована монографија „Бисери Србије“ објављена је на српском, енглеском, руском и немачком језику. Штампана на 600 страна, књига је добила мноштво признања, међу којима је престижна „Вукова награда“, највише друштвено признање у области културе у Србији.
- О нама
- Магазин „ОДБРАНА“
- Издавачка делатност
- Историја
- Монографије
- Ратник
- Војна публицистика
- Војна техника
- Посебна издања
- Геополитика
- Уметност
- Књижевност
- Медицина
- Сведок
- Преводи
- Фокус
- Искуство ратовања
- Косово и Метохија
- Филозофија
- Приручници – водичи
- НОЛ за Војну акадмеију
- НОЛ за Медицински факултет ВМА
- НОЛ за Школу националне одбране
- Научна литература
- Зборници
- Издања Института за стратегијска истраживања
- Издања Војног музеја
- Дом војске
- Продавница „Војна књига“
- Вести
- Контакт