Комеморација пуковнику у пензији Радољубу Матовићу
У Дому Војске Србије у Београду данас је одржан комеморативни скуп у спомен пуковнику Радољубу Матовићу, који је преминуо у 73. години на Војномедицинској академији.
Радољуб Матовић, Матке или Питагора како су га пријатељи звали, већи део радног века провео је у војном новинарству и информисању. Рођен је 3. марта 1949. године у селу Горња Косатица код Пријепоља. Био је најбољи ученик четврте класе Ваздухопловне војне гимназије у Мостару. Потом је завршио Ваздухопловну војну академију, а касније и Високу војнополитичку школу ЈНА. Такође, завршио је и Школу новинарства при Институту за новинарство у Београду. У чину поручника био је уредник у гласилу РВ и ПВО ,,Крила армије”, а потом и њихов главни и одговорни уредник. Успеси у раду препоручили су га и за главног и одговорног уредника недељног илустрованог листа ,,Фронт”, који је 1992. године, заједно са ,,Народном армијом”, фузионисан у недељник ,,Војска”. Од 1992. године био је на челу Службе за односе са јавношћу у Министарству одбране, уједно и портпарол тог министарства, све до пензионисања 2004. године.
Сарађивао је са редакцијама бројних листова и часописа, телевизијским и радио-станицама у СФРЈ, СРЈ и Републици Србији. Био је изузетан репортер при представљању војних пилота и те изузетно захтевне професије. Више пута је одликован, а добитник је и већег броја друштвених признања.
О његовом животу и раду са пуно емоција говориле су његове колеге проф. др Радмила Тонковић и пуковници у пензији Слободан Стојановић, Звонимир Пешић и Душан Симовић.
- О нама
- Магазин „ОДБРАНА“
- Издавачка делатност
- Историја
- Монографије
- Ратник
- Војна публицистика
- Војна техника
- Посебна издања
- Геополитика
- Уметност
- Књижевност
- Медицина
- Сведок
- Преводи
- Фокус
- Искуство ратовања
- Косово и Метохија
- Филозофија
- Приручници – водичи
- НОЛ за Војну акадмеију
- НОЛ за Медицински факултет ВМА
- НОЛ за Школу националне одбране
- Научна литература
- Зборници
- Издања Института за стратегијска истраживања
- Издања Војног музеја
- Дом војске
- Продавница „Војна књига“
- Вести
- Контакт