Promocija ilustrovane monografije "Biseri Srbije"
Monografija „Biseri Srbije” autora dr Stevana M. Stankovića predstavljena je danas u prepunoj Svečanoj sali Doma Vojske Srbije.
O knjizi su govorili Miroslav Tasić, državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja, Zoran Gutović, direktor „Pravoslavne reči“, Ljubivoje Ršumović, predsednik Kulturno–prosvetne zajednice Srbije, Jovana Brankov, naučni saradnik Geografskog instituta “Jovan Cvijić” SANU, i autor.
Državni sekretar Tasić zahvalio je autoru na tome što je u monografiji postavio temelje nacionalne strategije kulture Srbije, koja ima tri osnovna zadatka – kulturni preporod, moralno uzdizanje srpskog naroda i povratak sopstvenog identiteta.
Najzaslužniji za nastanak knjige, dr Stevan M. Stanković naglasio je da je čovek bogat onoliko koliko putuje.
- Ja sam Srbiju proputovao po svim meridijanima i paralelama. Ja sam bogat čovek. Deo tog bogatstva, knjigom „Biser Srbije“, danas darujem svima vama. Knjiga je pisana od srca, iz duše, za srce i dušu. Pisana je s namerom da poduči, podstakne, inspiriše, oblagorodi, da toplim rečima pravoslavlja prikaže lepšu stranu Srbije, rekao je autor i naglasio da je monografija zasnovana i inspirisana mislima njegovog „dede po nauci“, Jovana Cvijića.
Direktor „Pravoslavne reči“ istakao je da su autori sakupili istorijske, kulturne i duhovne vrednosti Srbije, objavili ih u knjizi, i samim tim napravili dragoceno putovanje unutar sebe i svoje tradicije.
Za Jovanu Brankov raskošan izgled, zlatna slova, trobojka na koricama, odlične fotografije izazivaju poštovanje i strah, a pročitana monografija predstavlja putokaz ka razumevanju sebe. Ljubivoj Ršumović, posle obraćanja, podario je prisutnima svoju pesmu „Zdravica narodu srpskom“.
U umetničkom delu programa učestvovali su Oliver Njego, prvak Beogradske opere, Nikola Rackov, profesor Univerziteta umetnosti, Svetlana Stević, narodni pevač, hor „Stanković“, a program je vodila glumica Ljiljana Blagojević.
Ilustrovana monografija „Biseri Srbije“ objavljena je na srpskom, engleskom, ruskom i nemačkom jeziku. Štampana na 600 strana, knjiga je dobila mnoštvo priznanja, među kojima je prestižna „Vukova nagrada“, najviše društveno priznanje u oblasti kulture u Srbiji.
- O nama
- Magazin „ODBRANA“
- Izdavačka delatnost
- Istorija
- Monografije
- Ratnik
- Vojna publicistika
- Vojna tehnika
- Posebna izdanja
- Geopolitika
- Umetnost
- Književnost
- Medicina
- Svedok
- Prevodi
- Fokus
- Iskustvo ratovanja
- Kosovo i Metohija
- Filozofija
- Priručnici – vodiči
- NOL za Vojnu akadmeiju
- NOL za Medicinski fakultet VMA
- NOL za Školu nacionalne odbrane
- Naučna literatura
- Zbornici
- Izdanja Instituta za strategijska istraživanja
- Izdanja Vojnog muzeja
- Dom vojske
- Prodavnica „Vojna knjiga“
- Vesti
- Kontakt