Pomen žrtvama NATO agresije u paraklisu Svetog kralja Milutina
U paraklisu Svetog kralja Milutina, na poslednjem spratu Doma Vojske Srbije, nakon Liturgije pređeosvećenih darova, danas je vojni sveštenik, otac Goran Sandić služio pomen za žrtve NATO agresije.
Molitve za pokoj duše nevino stradalih prineli su pripadnici Medija centra „Odbrana“, na čelu sa direktorkom te ustanove potpukovnikom Biljanom Pašić.
– Danas smo se sastali da bismo se molitveno setili onih koji su dali živote za otadžbinu, rekao je u svojoj besedi otac Goran Sandić, koji se zapitao i da li je „sećanje“ na preminule prava reč, jer te nevine žrtve „nisu oni kojih nema“, već su možda i „življi“ od nas.
- Crkva nam je ostavila stare knjige na crkvenoslovenskom jeziku, gde se oni nazivaju „usobšim“, a to su oni koji spavaju, usnuli. Dolazi vreme kada ćemo morati da ih pogledamo u oči, istakao je sveštenik i izrazio nadu da nas se, prilikom tog susreta, nevino postradali sunarodnici „neće postideti“.
Napadi NATO započeli su na današnjnji dan, 24. marta 1999, trajali su 11 nedelja i u njima je poginulo oko 2.500 ljudi. Tokom bombardovanja teško su oštećeni infrastruktura, privredni objekti, škole, zdravstvene ustanove, medijske kuće i spomenici kulture.
Akcija NATO-a, koju su Vlada SRJ, ali i brojni pravni stručnjaci nazvali agresijom, usledila je posle neuspešnih pregovora o rešenju krize na Kosovu u Rambujeu i Parizu, februara i marta 1999. godine.
- O nama
- Magazin „ODBRANA“
- Izdavačka delatnost
- Istorija
- Monografije
- Ratnik
- Vojna publicistika
- Vojna tehnika
- Posebna izdanja
- Geopolitika
- Umetnost
- Književnost
- Medicina
- Svedok
- Prevodi
- Fokus
- Iskustvo ratovanja
- Kosovo i Metohija
- Filozofija
- Priručnici – vodiči
- NOL za Vojnu akadmeiju
- NOL za Medicinski fakultet VMA
- NOL za Školu nacionalne odbrane
- Naučna literatura
- Zbornici
- Izdanja Instituta za strategijska istraživanja
- Izdanja Vojnog muzeja
- Dom vojske
- Prodavnica „Vojna knjiga“
- Vesti
- Kontakt